Position title
Project Manager
Description

*** Vă rugăm să completăți mini-interviul de mai jos. Puteți răspunde la întrebări în corpul mesajului din secțiunea "Apply now" sau în scrisoarea de intenție.

Sunteți din București sau aveți disponibilitate de a vă reloca în București?
Câți ani de experiență aveți ca Project Manager?
Care sunt așteptările dvs. salariale (net în lei)?

Candidaturile fără a completa mini-interviul nu vor fi luate în considerare. ***

Ce vei face

- Planificarea, supervizarea și coordonarea proiectelor IT de complexitate medie și mare, cu respectarea condițiilor de scop, calitate, buget și timp.

- Urmarirea unui grup de proiecte mai putin complexe in regim Project Portfolio Management

- Documentarea diferitelor faze ale proiectului, inclusiv plan de proiect, intocmirea rapoartelor si a documentatiei specifice

- Coordonarea si monitorizarea activitatilor de executie, cu urmarirea incadrarii in termenele de livrare

- Gestiunea relatiei cu clientii

- Punct de contact si escaladare intre managerul de proiect din partea clientului, responsabilii din partea clientului, responsabilii din echipa tehnica, persoanele de vanzari si partenerii din proiect.

Responsabilități

Coordonează inițierea și planificarea proiectelor si se asigura ca implementarea acestora este realizata in termenul agreat;

Este responsabil de managementul partenerilor implicați în proiectele specifice și coordonează resursele interne si externe în vederea implementării livrabilelor;

Coordonează etapele intermediare ale proiectelor atribuite cu scopul de a minimiza deviațiile livrabilelor de la scop, termene și resursele stabilite inițial;

Coordonează problemele/ cererile de schimbare, pentru a asigura și controla respectarea scopului proiectului;

Creează și menține actualizată documentația proiectului (rapoarte de activitate, rapoarte specifice pentru diferite livrabile, planuri de proiect, etc), în scopul de a monitoriza statusul proiectului si de a urmari atingerea obiectivelor

Utilizează instrumente de Management de Proiect (template-uri și aplicații)

Informează managementul și clienții despre statusul proiectelor atribuite, în mod periodic/ la cerere, cu scopul de a oferi o imagine clară și precisă referitoare la stadiul proiectului.

Cerințe

- Studii universitare (preferabil domeniu tehnic)

- Certificările în management de proiect (Certificare manager de proiect IT, PRINCE, PMP, PMI-ACP, ITIL) constituie avantaj.

- Experienţa în muncă: 3 ani de experiență relevantă în domeniul IT (cel puțin 2 ani ca manager de proiect)

- Cunostinte solide ale suitei Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), Microsoft Project, Microsoft Visio.

- Permis de conducere categoria B

- Disponibilitate la deplasări în țară, limitate ca frecventa si perioada

- Persoană organizată, cu atenție sporită la detalii;

- Spirit de lucru în echipă, cu abilități de comunicare foarte bune;

- Seriozitate și implicare în activitate, cu respectarea termenelor limită;

- Gândire analitică;

- Orientare către client și înțelegerea nevoilor acestuia;

- Abilități de comunicare și lucru în echipă.

Cunoștințe, aptitudini & abilități

Abilități de leadership;

Abilitatea de a organiza echipa;

Excelente abilități de planificare, organizare și coordonare;

Excelente abilități de comunicare, relaționare interpersonală, negociere și prezentare;

Flexibilitate și capacitate de a gestiona sarcini multiple de natură administrativă, fără să piardă din vedere obiectivele generale;

Puternice aptitudini analitice și de rezolvare a problemelor;

Oferta (beneficii, avantaje):

Dezvoltare profesională, managementul carierei și orientare în cadrul companiei;

Mediu plăcut de lucru placut și stimulativ alături de o echipă de profesioniști;

Asigurare de sanatate privata

Team-building-uri;

Work-from-home în măsura în care permit task-urile și proiectele în derulare;

Perioadă contractuală nedeterminată.

Employment Type
Full-time
Duration of employment
Experience

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Job Location
București - Job parțial remote.
Base Salary
€ 1320-€1460 net / luna
Date posted
26/04/2023
Valid through
26/06/2023
PDF Export
Close modal window

Thank you for submitting your application. We will contact you shortly!